Menu

Značka Schwartau je pro vás na trhu
už více než 100 let.

Bratři Paul a Otto Frommovi založili první továrnu v městečku Bad Schwartau již v roce 1899, výrobě džemů se však začali pořádně věnovat až roku 1907. Od té doby se společnost zaměřuje na výrobu vysoce kvalitních výrobků z ovoce.

Díky velkému zájmu na trhu byly přikupovány další firmy a v roce 1927 byly Schwartauer Honigwerke und Zuckerraffinerie AG, Lübecker Marzipan-und-Backmassenfabrik a Lübecker Pralinen-und-Konfitürenfabrik sjednoceny pod názvem Schwartauer Werke AG.

Právě zde má svůj původ také logo značky Schwartau, které v roce 1924 navrhl umělec Alfred Mahlau a je inspirováno siluetou města Lübeck, ležícím v těsném sousedství Bad Schwartau. Sedm věží vyobrazených v logu pochází z pěti kostelů, a dodnes připomíná pevnou tradici značky.

Jako výrobce s více než stoletou tradicí si uvědomujeme také svou ekologickou odpovědnost. Jsme přesvědčení, že můžeme být úspěšní a poskytovat vám skvělou kvalitu a zároveň udržovat ekonomické, ekologické i sociální aspekty v harmonii. Tento cíl máme na mysli každý den.

Zaručujeme nejvyšší kvalitu z přírody

Vaší důvěry si ohromně vážíme a každý den nás žene kupředu. Vždy dbáme na nejvyšší standardy produktů Schwartau. Chceme vám dopřát výrobky v co nejpřirozenější podobě, které si zachovají to nejlepší z přírody.

Nedílnou součástí tohoto procesu je získávání prvotřídních ingrediencí, chytré výrobní procesy a neustále vylepšování našich receptů.

Ctíme základní hodnoty

Máme firemní kulturu, kterou tvoří pět základních hodnot - podnikání, rychlost, osobní odpovědnost, změna a rodina. Každý člen Schwartau týmu ví, co daná hodnota znamená. V našem rozhodování je využíváme každý den.

Co si pod nimi můžete představit vy? Třeba pečlivé a odpovědné využívání zdrojů, neustále testování stávajících postupů a procesů, ale také morální a ohleduplné zacházení s našimi zákazníky, zaměstnanci i dodavateli.

Chceme vám dát to nejlepší

V každém našem výrobku najdete jen ty nejlepší a nejčerstvější dostupné přírodní ingredience. Přírodu respektujeme, proto z ní suroviny získáváme pomocí šetrných výrobních procesů.

Myslíme na zdraví a odpovědnost

Udržitelnost v našich činech zohledňujeme neustále. Znamená pro nás holistické myšlení. Za každých okolností se dlouhodobě chováme odpovědně vůči našim zákazníkům, zaměstnancům, dodavatelům i životnímu prostředí. Stále hlídáme nejvyšší standardy kvality.

Neděláme kompromisy

Pokud jde o nezávadnost potravin, nikdy neustupujeme. Dlouhodobě se řídíme naší misí “Opravdu dobře vyrobené” a snažíme se o udržitelný růst.

Výrobky hlídáme od A do Z

Nezaměřujeme se jen na vlastní výrobní procesy, ale na celou cestu výrobku. Na naše dodavatele máme přísné požadavky a stále více se spoléháme na udržitelně vyráběné suroviny. Zdroje surovin se snažíme mít co nejblíže k výrobě.

PROČ JSOU NAŠE VÝROBKY TAK DOBRÉ?

Prvním krokem to vše začíná a my za ta léta už dobře víme, že kvalitu a chuť našich produktů ovlivňuje zejména původ, výběr a šetrnost zpracování surovin. Proto všechny ingredience (a také obalové materiály) obstaráváme co nejblíže u naší výroby. S podílem 30 % zpracováváme více čerstvého ovoce z Německa, než kterýkoli jiný německý výrobce džemů.

V posledních několika letech jsme systematicky rozšiřovali přímý nákup ovoce od zemědělců a zemědělských družstev a jsme pyšní na to, že se to daří - jen v Německu jsme v roce 2016 pracovali s 16 poctivými farmáři. Čerstvě sklizené ovoce se rychle přepraví do Bad Schwartau a okamžitě zpracuje.

Dbáme na bezpečnost

Nezávadnost a vysoká kvalita našich výrobků je pro nás klíčová. Naši zaměstnanci, kteří na kvalitu dohlížejí, provází výrobu produktů od prvotního převzetí surovin, přes výrobu až po finální ochutnávku. Vyškolení odborníci provádějí senzorické a laboratorní testy. Dbáme na to, abychom splňovali všechna přísná testovací kritéria daná certifikačními standardy.

Vztahy s dodavateli jsou pro nás důležité

S našimi dodavateli máme velmi úzké vztahy, založené na vzájemné důvěře. Téměř každý obchodní vztah je založen na Kodexu chování společnosti Schwartauer Werke a každý dodavatel byl před začátkem spolupráce posouzen v souladu s našimi pokyny pro zadávání veřejných zakázek.

S pomocí nástroje Sedex (Supplier Ethical Data Exchange) průběžně kontrolujeme etickou i sociální udržitelnost našich dodavatelů. V roce 2016 jsme evidovali 90 % z našich cca 500 dodavatelů a kontrolovali jejich pracovní podmínky, sociální a environmentální standardy a obchodní praktiky.